Inför Söndagen

Vandringar

Bengts återvändsgränd

Frågor och svar

Min egen bibelläsning

Sångpostillan

Våra systersajter

jesusfordig.nu Bönenätverk Bibelskolan ung
På väg till Rom - 29:e april PDF Skriv ut E-post
Skrivet av Tobias Bäckström   
2008-05-01
Har nu tagit det ganska lugnt ett par dagar och bara gått på förmiddagarna. Andreas fötter behövde den vilan. Igår träffade vi en annan pilgrim för första gången. En tysk vid namn Frans. Vi åt tillsammans på en pizzeria i Grappolo, han var bra på engelska. Kul att träffa någon i en liknande situation som man dessutom kan kommunicera med.    Idag gick vi alla tre till Pavia, men han har vidare själv imorgon vi gäller lite för långsamt tempo i hans tycke.    I Pavia bör vi på Caritas. Jag och Andreas har precis strosat omkring. I en bokhandel köpte jag en italiensk svensk uppslagsbok i miniformat samt Emil il terribile för att förbättra min italienska. Image
 
< Föregående   Nästa >

Inför Söndagen

Vandringar

Bengts återvändsgränd

Frågor och svar

Min egen bibelläsning

Sångpostillan

Vår systersajt

jesusfordig.nu Bönenätverk