Inför Söndagen

Vandringar

Bengts återvändsgränd

Frågor och svar

Min egen bibelläsning

Sångpostillan

Vår systersajt

jesusfordig.nu Bönenätverk
Julklappstips PDF Skriv ut E-post
Skrivet av Bengt Pleijel   
2009-12-25
           
 

 När det nu klappar och lackar mot jul och och det kluckar och klickar i minnet som säger att du borde och skulle och måste komma på att sända något till honom och henne …men det läcker i plånboken och fantasin torkar in på hjärnkontoret och du går i väggen och suckar och stönar och säger jag arma människa vad  ska jag hitta på? då kommer vi med en genialisk idé

just till dig från
www.bibelskolan.com


som får hjärtat att bulta av fröjd och magen att brumma av lycka med detta julklappstips:sänd en hälsning från bibelskolan. Gå t.ex. in på en julsångpostillepredikan , titta längst upp till höger, där finns tre rutor i liten stil:
PFD  PRINT  E-MAIL Tryck på e-mail, skriv en e-mailadress, skriv vem du är och en hälsning t.ex.

God Jul

Säg sedan klick med höger pekfinger och ut i rymden flyger en Julpostillepredikan som hos mottagaren får hjärtat att bulta av fröjd och magen att brumma av lycka när han/hon får läsa vad där står.

Och så levde de lyckliga alla juldagarna.

Senast uppdaterad ( 2009-12-27 )
 
< Föregående   Nästa >

Inför Söndagen

Vandringar

Bengts återvändsgränd

Frågor och svar

Min egen bibelläsning

Sångpostillan

Vår systersajt

jesusfordig.nu Bönenätverk